NaStyku.pl

Wyniki dla tagu: Zgorzelec

Skocz do: Artykuły Galerie Osoby

Artykuły (543)

Dofinansowanie do zakupu podręczników

Dofinansowanie zakupu podręczników

Życie
środa, 26 września 2018, 09:59
Do 3 października można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego lub do kształcenia w zawodach dla uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2018/2019 do szkół na terenie miasta Zgorzelec.
Część zatrzymanych narkotyków (fot.: KPP Zgorzelec)

Celny cios w narkotykowy biznes

Życie
wtorek, 25 września 2018, 14:45
Ponad 120 porcji "piko" i 24 działki marihuany nie trafią na narkotykowy czarny rynek. W ciągu trzech dni policjanci zatrzymali aż 5 osób, które wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadały przy sobie środki odurzające i psychotropowe.
W Görlitz odbyło się podsumowanie projektu

Podsumowanie transgranicznego projektu: Nie dla narkotyków

Na granicy
wtorek, 25 września 2018, 09:12
"Nie dla narkotyków" to główne hasło projektu realizowanego przez polskich i saksońskich policjantów. Projekt zakładał zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym.
#dzieciakibezbiletów

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży

Życie
poniedziałek, 24 września 2018, 15:44
Zmiany w komunikacji miejskiej. Od 27 września dzieci i młodzież będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów. Dowiedz się więcej!
Kandydaci do Rady Miasta Zgorzelec

Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta Zgorzelec

Polityka
poniedziałek, 24 września 2018, 09:56
W Zgorzelcu o mandat radnego ubiega się 83 kandydatów zarejestrowanych na trzech listach wyborczych: KWW Rafała Gronicza, KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Kukiz’15. Do zdobycia jest 21 mandatów.

Galerie (55)

Osoby (11)

Zbigniew Bobak

Zbigniew Bobak

Polityk
Zbigniew Bronisław Bobak – polski polityk, nauczyciel, poseł na Sejm X kadencji.
Krzysztof Szyrma

Krzysztof Szyrma

Sportowiec
Krzysztof Szyrma od początku swojej zawodowej kariery związany jest ze Zgorzelcem. W swojej dwudziestoletniej karierze trenerskiej wytrenował wielu zawodników w dużej mierze pochodzących z naszego miasta, którzy sięgali po najwższe laury.
fot.: facebook Trener pływania Agata Korc

Agata Korc

Jestem stąd, Sportowiec
Olimpijka, finalistka Mistrzostw Świata i Europy, rekordzistka Polski w pływaniu. Dyplomowana instruktorka i trenerka pływania.
fot.: Zdzisław Smektała (wikipedia)

Zdzisław Smektała

Jestem stąd, Artysta
Dziennikarz, felietonista, literat, aktor i wrocławski showman urodził się w Zgorzelcu. Był jedną z najbarwniejszych osobowości Wrocławia.
Ryszard Kosiński

Ryszard Kosiński

Działacz społeczny
Jego życiorys stanowi gotowy scenariusz na film. Pełno w nim dramatyzmu, zaskakujących zwrotów, niezwykłych przeżyć, ale też wielkiej miłości do Polski i patriotyzmu.