NaStyku.pl

Wyniki dla tagu: Zgorzelec

Skocz do: Artykuły Galerie Osoby

Artykuły (393)

(fot.: ZGiUK Lubań)

Rozpoczęto rozbudowę RIPOK-u

Życie
piątek, 18 maja 2018, 15:02
16 maja 2018 r. w Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu odbyło się uroczyste spotkanie rozpoczynające rozbudowę Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Inwestycja będzie kosztować blisko 33 mln zł.
Noc Muzeów 2018.

Noc Muzeów już w sobotę!

Kultura
piątek, 18 maja 2018, 08:50
Zapraszamy na Noc Muzeów 2018! Sobota, 19 maja, będzie ostatnim dniem na zobaczenie wystawy "Trójnogi pies i inne legendy łużyckie". Nocnomuzelaną sobotę Muzeum Łużyckie zaczyna od godziny 14:00, a kończy o 23:00.
Jazz pod chmurką.

Pod chmurką na jazzowo

Kultura
piątek, 18 maja 2018, 10:42
Od 23 do 27 maja odbywać się będzie u naszych sąsiadów za Nysą festiwal Jazztage Görlitz 2018. To informacja prawdziwa, ale nieścisła.
Skradziony w Görlitz motocykl marki Yamaha XT 350 (fot.: KPP Lubań)

Odzyskano skradziony w Görlitz motocykl

Życie
środa, 16 maja 2018, 10:42
W miniony weekend policjantom udało się odzyskać skradziony w Görlitz motocykl. 40-letni mieszkaniec Zgorzelca odpowie za przestępstwo nieumyślnego paserstwa, które jest zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Galerie (35)

Osoby (9)

fot.: facebook Trener pływania Agata Korc

Agata Korc

Jestem stąd, Sportowiec
Olimpijka, finalistka Mistrzostw Świata i Europy, rekordzistka Polski w pływaniu. Dyplomowana instruktorka i trenerka pływania.
fot.: Zdzisław Smektała (wikipedia)

Zdzisław Smektała

Jestem stąd, Artysta
Dziennikarz, felietonista, literat, aktor i wrocławski showman urodził się w Zgorzelcu. Był jedną z najbarwniejszych osobowości Wrocławia.
Ryszard Kosiński

Ryszard Kosiński

Działacz społeczny
Jego życiorys stanowi gotowy scenariusz na film. Pełno w nim dramatyzmu, zaskakujących zwrotów, niezwykłych przeżyć, ale też wielkiej miłości do Polski i patriotyzmu.
Tadeusz

Tadeusz Grudziński

Artysta
Tadeusz Grudziński - założyciel Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów i jej dyrygent.
Fot:. Mariusz Pendzich / źródło. www.daniel-mach.com

Daniel Mach

Pasjonata, Przedsiębiorca
Daniel Mach – certyfikowany hipnotyzer, trener mentalny i coach. Hipnoza od dawna jest obiektem jego zainteresowań, a od niedawna budzi ciekawość wśród mieszkańców pogranicza.