Zoo Görlitz oferuje relaks i niekończącą się przygodę ze zwierzętami. Spędź rodzinne wakacje w specjalnie przystosowanym apartamencie w zoo, w otoczeniu jego mieszkańców.
Goście odwiedzający goerlitzkie zoo każdego dnia mogą zanurzyć się w fascynującej kulturze tybetańskiej, pośród jaków, wielbłądów dwugarbnych, jeżozwierzy i innych zwierząt, w jedynej wiosce tybetańskiej w Europie.
Zamiana tropikalnych ropuch na zwierzęta z całego świata na Górnych Łużycach, laboratorium na plac zabaw oraz prezentacji naukowych na szkółkę zoologiczną.
Czy zwierzęta też się całują? Jak randkują zwierzęta w zoo? I czy zwierzęce dzieci chodzą do przedszkola? Młodzi i starsi poszukiwacze przygód mogą poznać sedno tych pasjonujących pytań w pierwszym tygodniu ferii zimowych w Zoo Görlitz.
30 stycznia 2023 w zoo w Wuppertal zaprezentowano zwierzę roku 2023, arę. Patron kampanii, Oliver Krischer, minister środowiska, ochrony przyrody i transportu w Nadrenii Północnej-Westfalii, mógł podziwiać zagrożone wyginięciem ary hiacyntowe.
W ramach tegorocznego tradycyjnego festynu Görlitzkie Zoo ponownie zaprezentuje się ze swojej bardzo różnorodnej strony: kolorowy program w godz. od 9:00 do 18:00, składający się z regionalnego handlu oraz rzemiosła, licznych stanowisk rzemieślniczych i eksperymentalnych, gier i zabaw dla dzieci, wykładów, zwierzęcych atrakcji oraz wglądu za kulisy zoo, obiecuje ciekawą wycieczkę dla całej rodziny.
Przedstawienie odbędzie się na scenie w Dolinie Łużyckiej i jest bezpłatne dla gości, którzy tego dnia odwiedzą Nasze Zoo w ramach regularnego biletu wstępu. Projekt H2Plastic finansowany jest przez Aktion Mensch.
Uwaga, miłośnicy zwierząt, obserwatorzy przyrody, sympatycy klasycznego rękodzieła, ludzie kreatywni oraz aktywni sportowo! 13 września w godzinach od 9:00 do 18:00 w ZOO Görlitz-Zgorzelec po raz kolejny odbędzie się festyn z bogatą oprawą programową.
Drzwi warsztatu św. Mikołaja w Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec będą ponownie otwarte w terminie od 2 do 13 grudnia 2019. Tutaj przez około 1,5 godziny można będzie wykonać m.in. świece oraz ozdoby choinkowe z masy solnej, wosku pszczelego, gałązek jodłowych, a także świąteczne opakowania na wykonane prezenty. Przy czym poziom techniczny będzie dostosowany do poszczególnych grup wiekowych.