NaStyku.pl

Wyniki dla tagu: powiat zgorzelecki

Skocz do: Artykuły Galerie Osoby

Artykuły (425)

Wraca nieodpłatna pomoc prawna

Wraca nieodpłatna pomoc prawna

Życie
czwartek, 02 lipca 2020, 12:45
Jak informuje Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, w poniedziałek 6 lipca wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa interesantów w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym również punktu funkcjonującego w gmachu Urzędu Miasta Zgorzelec przy ul. Domańskiego 7.
Plac zabaw / fot. Urząd Miejski w Zawidowie

Koronawirus. Bezpieczeństwo na placach zabaw. Jakie zasady obowiązują?

Życie
piątek, 26 czerwca 2020, 21:06
Pomimo trwającej epidemii koronawirusa Ministerstwo Zdrowia pozwoliło na korzystanie z placów zabaw. Na niektórych z nich zrobiło się naprawdę tłoczno. Nie wszyscy korzystający z placów zabaw wiedzą, że tu również obowiązuje ścisły reżim sanitarny.
IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne.

Silny deszcz i burze – alert IMGW

Życie
środa, 24 czerwca 2020, 09:05
Synoptycy wydali alert w 1. stopniu o silnych opadach deszczu z burzami. Ostrzeżenie dotyczy powiatu zgorzeleckiego i jest ważne do godziny 1:00.
#GaszynChallenge zgorzeleckich policjantów

#GaszynChallenge zgorzeleckich policjantów [WIDEO]

Życie
czwartek, 18 czerwca 2020, 08:57
Policjanci ze Zgorzelca odpowiedzieli na nominację do #GaszynChalenge i przyłączyli się do akcji charytatywnej na rzecz 11-miesięcznej Mii cierpiącej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Dziesięć pompek wykonali bez problemu, a kogo nominowali?
Tymczasowa kontrola graniczna / fot. NOSG

Tymczasowa kontrola graniczna w liczbach

Na granicy
wtorek, 16 czerwca 2020, 09:36
Ponad 1,7 mln osób odprawionych, ponad 817 tysięcy skontrolowanych środków transportu, 6 800 zawróconych cudzoziemców – strażnicy graniczni podsumowują tymczasową kontrolę graniczną.
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Radomierzyce ponownie otwarte

Na granicy
wtorek, 09 czerwca 2020, 17:30
Od 10 czerwca od godziny 8:00 do 11 czerwca do godziny 6:00 granicę z Niemcami będzie można przekraczać również w Radomierzycach.

Galerie (17)

Osoby (2)

Janusz Droś / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Janusz Droś

Działacz społeczny, Pasjonata, Jestem stąd
Podczas XIII sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego Janusz Droś odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” przyznaną za całokształt działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i wkład w budowę społeczeństwa obywatelskiego.
Małgorzata Niedźwiecka i Piotr Kosewicz / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Piotr Kosewicz

Sportowiec
W 2017 r. w Mistrzostwach Polski w Białymstoku zajął 2. miejsce w rzucie dyskiem i 2. w pchnięciu kulą. Dzięki osiągniętym sukcesom został powołany do Reprezentacji Polski na rok 2018. Obecnie Piotr Kosewicz reprezentuje klub sportowy Start Wrocław.