NaStyku.pl

Wyniki dla tagu: Osiek Łużycki

Artykuły (7)

Gmina Zgorzelec

„Złota Szkoła NBP” z Osieka Łużyckiego

Życie
poniedziałek, 02 maja 2022, 10:15
Pod koniec kwietnia na gali finałowej, poznaliśmy laureatów II edycji programu Złote Szkoły NBP. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego zajęła II miejsce w kategorii „Debata szkolna” i otrzymała nagrodę w wysokości 8 tysięcy zł.
Zdewastowane boisko w Osieku Łużyckim

Zniszczono boisko w Osieku Łużyckim

Życie
piątek, 30 października 2020, 12:50
Często jesteśmy świadkami dewastacji infrastruktury gminnej. Place zabaw, parki czy boiska są niszczone i okradane z wyposażenia, a powstają by służyć nam wszystkim. Apelujemy do mieszkańców o uwagę i reagowanie w przypadku niepokojących zachowań.
zdjęcie ilustracyjne / fot. Gmina Zgorzelec

Zmiana stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Życie
poniedziałek, 18 marca 2019, 08:31
Od 1 kwietnia mieszkańcy Gminy Wiejskiej Zgorzelec zapłacą więcej za śmieci. 25 zł za osobę miesięcznie przy nieselektywnej zbiórce odpadów, a 16 zł za osobę miesięcznie przy segregacji.
Dzień Sołtysa w Gminie Zgorzelec /fot. Gmina Zgorzelec

Dzień Sołtysa w Gminie Zgorzelec

Życie
piątek, 15 marca 2019, 11:43
11 marca sołtysi w całym kraju obchodzą swoje święto. Dla nich to wyjątkowy dzień w roku, ponieważ ich praca i zaangażowanie społeczne w działalność swoich małych ojczyzn zostaje doceniona. Choć powinna być każdego dnia.

Infrastruktura turystyczna w ramach Przygody z Nysą

Życie
środa, 08 sierpnia 2018, 15:49
Niebawem mieszkańcy Gminy Zgorzelec będą mogli cieszyć się nowymi altanami turystycznymi. W lipcu został wyłoniony wykonawca infrastruktury turystycznej w ramach projektu Przygoda z Nysą–zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko–niemieckiego– etap IV.

Galerie (3)

Wydarzenia (1)

9. Bieg Uliczny w Osieku Łużyckim

9. Gminny Bieg Uliczny

Sport, rekreacja
2019-05-01
W tym roku 9m Gminny bieg uliczny odbędzie się w Osieku Łużyckim. Wszystkich chętnych zapraszamy 1 maja br. na plac przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego.