NaStyku.pl

Wyniki dla tagu: Pieńsk

Artykuły (79)

Policja / zdjęcie ilustracyjne

Potrącił rowerzystkę i uciekł

Życie
czwartek, 23 lipca 2020, 14:52
Za ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie przed sądem 52-latek, który rano potrącił rowerzystkę. Poszkodowanej pomocy udzielił policjant jadący na służbę. Sprawca wypadku został szybko namierzony. Mężczyzna posiadał czynne zakazy kierowania pojazdami.
Straż Graniczna, zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Życie
poniedziałek, 15 czerwca 2020, 14:19
Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej ze Zgorzelca będąc po służbie udaremnił dalszą jazdę totalnie pijanemu kierowcy.
Miss Dolnego Śląska 2020

MISS DOLNEGO ŚLĄSKA 2020: 4 reprezentantki z powiatu zgorzeleckiego

Życie
poniedziałek, 25 maja 2020, 11:33
Młode i piękne dziewczyny powalczą o koronę Miss Dolnego Śląska 2020. Wśród nich znalazły się reprezentantki powiatu zgorzeleckiego: Magdalena Majda z Pieńska, Wiktoria Sawicka ze Zgorzelca i Martyna Wojciechowska z Bogatyni.
Zarekwirowane na terenie gminy Pieńsk automaty do gry / fot. KPP Zgorzelec

Walka z nielegalnym hazardem

Życie
poniedziałek, 04 maja 2020, 15:07
Na terenie gminy Pieńsk zarekwirowano trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. Akcję przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu.

Galerie (2)

Osoby (2)

Brak zdjecia

Stefan Waldau

Jestem stąd
"Byliśmy zmuszeni żyć w tym systemie, ale trzeba było żyć po swojemu i pozostać sobą" - Stefan Waldau
Brak zdjecia

Józef Wiejak

Działacz społeczny
Kombatant, żołnierz II Armii Wojska Polskiego, z którą przeszedł cały szlak bojowy od miejsca uformowania, aż do zakończenia działań wojennych. Po wojnie pozostał na Łużycach i zamieszkał w Lasowie. Uczestniczył w odbudowie Pieńska.

Wydarzenia (17)

Urodziny Beethovena w Pieńsku

Urodziny Beethovena

Koncerty
Pieńsk | 2020-02-29
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku zaprasza na koncert z okazji 250. rocznicy urodzin Ludwika Van Beethovena.
Film

Premiera filmu Platerówki na TVP Historia

Inne
Pieńsk | 2020-02-16
Tym razem wyjątkowo zapraszamy przed telewizory. W niedzielę na antenie TVP Historia będzie można obejrzeć premierowo film „Platerówki”. Część scen była realizowana na terenie gmin Pieńsk i Węgliniec.
Biesiada Wigilijna 2019 w Pieńsku

Biesiada wigilijna w Pieńsku

Koncerty
Pieńsk | 2019-12-22
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji – Pieńsk zaprasza na widowisko pt. „Biesiada Wigilijna”, w którym rozbrzmiewać będą piękne kolędy, piosenki i pastorałki. Posłuchać będzie można też świątecznej poezji oraz starych przypowieści, a co najważniejsze - w świątecznym nastroju połamać się opłatkiem z artystami i wspólnie z nimi pośpiewać kolędy.
Koncert Pieśni Patriotycznych w Pieńsku

Koncert Pieśni Patriotycznych w Pieńsku

Koncerty
Pieńsk | 2019-11-10
10 listopada 2019 r. w Euregiokom Pieńsk odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych, podczas którego wystąpi Magdalena Januszkiewicz z zespołem.
Narodowe Święto Niepodległości w Pieńsku

Narodowe Święto Niepodległości w Pieńsku

Uroczystości patriotyczne
Pieńsk | 2019-11-11
Obchody rozpoczną się o godz. 10:00 uroczystą mszą świętą, po której na Placu Wolności zostaną złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem.