NaStyku.pl

Wyniki dla tagu: Pieńsk

Artykuły (83)

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

Policyjne działania na terenie powiatu zgorzeleckiego

Życie
czwartek, 10 grudnia 2020, 12:50
W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili na terenie powiatu zgorzeleckiego kilka skutecznych akcji. Odzyskali skradziony samochód, zatrzymali m.in. poszukiwanego przez sąd i prokuraturę mężczyznę, a także sklepowego rabusia.
Odnaleziony, w kompleksie leśnym w gminie Pieńsk, quad / fot. KPP Zgorzelec

Złodziej zatrzymany, quad odzyskany

Życie
czwartek, 29 października 2020, 13:22
Ukradł quada i ukrył go w kompleksie leśnym w gminie Pieńsk. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. 31-latek miał już wcześniej problemy z prawem, dlatego grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Ćwiczenia RENEGATE. Mogą zawyć syreny alarmowe

Życie
poniedziałek, 05 października 2020, 10:04
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że 6 października na terenie naszego powiatu mogą zostać uruchomione syreny alarmowe. Ma to związek z ogólnopolskimi ćwiczeniami Renegate Sarex 20.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Potrącił rowerzystkę i uciekł

Życie
czwartek, 23 lipca 2020, 14:52
Za ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie przed sądem 52-latek, który rano potrącił rowerzystkę. Poszkodowanej pomocy udzielił policjant jadący na służbę. Sprawca wypadku został szybko namierzony. Mężczyzna posiadał czynne zakazy kierowania pojazdami.

Galerie (2)

Osoby (2)

Brak zdjecia

Stefan Waldau

Jestem stąd
"Byliśmy zmuszeni żyć w tym systemie, ale trzeba było żyć po swojemu i pozostać sobą" - Stefan Waldau
Brak zdjecia

Józef Wiejak

Działacz społeczny
Kombatant, żołnierz II Armii Wojska Polskiego, z którą przeszedł cały szlak bojowy od miejsca uformowania, aż do zakończenia działań wojennych. Po wojnie pozostał na Łużycach i zamieszkał w Lasowie. Uczestniczył w odbudowie Pieńska.

Wydarzenia (17)

Urodziny Beethovena w Pieńsku

Urodziny Beethovena

Koncerty
Pieńsk | 2020-02-29
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku zaprasza na koncert z okazji 250. rocznicy urodzin Ludwika Van Beethovena.
Film

Premiera filmu Platerówki na TVP Historia

Inne
Pieńsk | 2020-02-16
Tym razem wyjątkowo zapraszamy przed telewizory. W niedzielę na antenie TVP Historia będzie można obejrzeć premierowo film „Platerówki”. Część scen była realizowana na terenie gmin Pieńsk i Węgliniec.
Biesiada Wigilijna 2019 w Pieńsku

Biesiada wigilijna w Pieńsku

Koncerty
Pieńsk | 2019-12-22
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji – Pieńsk zaprasza na widowisko pt. „Biesiada Wigilijna”, w którym rozbrzmiewać będą piękne kolędy, piosenki i pastorałki. Posłuchać będzie można też świątecznej poezji oraz starych przypowieści, a co najważniejsze - w świątecznym nastroju połamać się opłatkiem z artystami i wspólnie z nimi pośpiewać kolędy.
Koncert Pieśni Patriotycznych w Pieńsku

Koncert Pieśni Patriotycznych w Pieńsku

Koncerty
Pieńsk | 2019-11-10
10 listopada 2019 r. w Euregiokom Pieńsk odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych, podczas którego wystąpi Magdalena Januszkiewicz z zespołem.
Narodowe Święto Niepodległości w Pieńsku

Narodowe Święto Niepodległości w Pieńsku

Uroczystości patriotyczne
Pieńsk | 2019-11-11
Obchody rozpoczną się o godz. 10:00 uroczystą mszą świętą, po której na Placu Wolności zostaną złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem.