NaStyku.pl

Wyniki dla tagu: Pieńsk

Artykuły (86)

Pieniądze

Odpowie za przywłaszczenie pieniędzy

Życie
poniedziałek, 08 lutego 2021, 12:11
Pieńsk. 34-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego odpowie za przywłaszczenie 1300 zł. Kobieta znalazła pieniądze zgubione przez 70-latkę i ich nie zwróciła.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

Policyjne działania na terenie powiatu zgorzeleckiego

Życie
czwartek, 10 grudnia 2020, 12:50
W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili na terenie powiatu zgorzeleckiego kilka skutecznych akcji. Odzyskali skradziony samochód, zatrzymali m.in. poszukiwanego przez sąd i prokuraturę mężczyznę, a także sklepowego rabusia.
Odnaleziony, w kompleksie leśnym w gminie Pieńsk, quad / fot. KPP Zgorzelec

Złodziej zatrzymany, quad odzyskany

Życie
czwartek, 29 października 2020, 13:22
Ukradł quada i ukrył go w kompleksie leśnym w gminie Pieńsk. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. 31-latek miał już wcześniej problemy z prawem, dlatego grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Galerie (2)

Osoby (2)

Brak zdjecia

Stefan Waldau

Jestem stąd
"Byliśmy zmuszeni żyć w tym systemie, ale trzeba było żyć po swojemu i pozostać sobą" - Stefan Waldau
Brak zdjecia

Józef Wiejak

Działacz społeczny
Kombatant, żołnierz II Armii Wojska Polskiego, z którą przeszedł cały szlak bojowy od miejsca uformowania, aż do zakończenia działań wojennych. Po wojnie pozostał na Łużycach i zamieszkał w Lasowie. Uczestniczył w odbudowie Pieńska.

Wydarzenia (17)

Urodziny Beethovena w Pieńsku

Urodziny Beethovena

Koncerty
Pieńsk | 2020-02-29
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku zaprasza na koncert z okazji 250. rocznicy urodzin Ludwika Van Beethovena.
Film

Premiera filmu Platerówki na TVP Historia

Inne
Pieńsk | 2020-02-16
Tym razem wyjątkowo zapraszamy przed telewizory. W niedzielę na antenie TVP Historia będzie można obejrzeć premierowo film „Platerówki”. Część scen była realizowana na terenie gmin Pieńsk i Węgliniec.
Biesiada Wigilijna 2019 w Pieńsku

Biesiada wigilijna w Pieńsku

Koncerty
Pieńsk | 2019-12-22
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji – Pieńsk zaprasza na widowisko pt. „Biesiada Wigilijna”, w którym rozbrzmiewać będą piękne kolędy, piosenki i pastorałki. Posłuchać będzie można też świątecznej poezji oraz starych przypowieści, a co najważniejsze - w świątecznym nastroju połamać się opłatkiem z artystami i wspólnie z nimi pośpiewać kolędy.
Koncert Pieśni Patriotycznych w Pieńsku

Koncert Pieśni Patriotycznych w Pieńsku

Koncerty
Pieńsk | 2019-11-10
10 listopada 2019 r. w Euregiokom Pieńsk odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych, podczas którego wystąpi Magdalena Januszkiewicz z zespołem.
Narodowe Święto Niepodległości w Pieńsku

Narodowe Święto Niepodległości w Pieńsku

Uroczystości patriotyczne
Pieńsk | 2019-11-11
Obchody rozpoczną się o godz. 10:00 uroczystą mszą świętą, po której na Placu Wolności zostaną złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem.