NaStyku.pl

Wyniki dla tagu: Zawidów

Skocz do: Artykuły Galerie Osoby

Artykuły (90)

Plac zabaw / fot. Urząd Miejski w Zawidowie

Koronawirus. Bezpieczeństwo na placach zabaw. Jakie zasady obowiązują?

Życie
piątek, 26 czerwca 2020, 21:06
Pomimo trwającej epidemii koronawirusa Ministerstwo Zdrowia pozwoliło na korzystanie z placów zabaw. Na niektórych z nich zrobiło się naprawdę tłoczno. Nie wszyscy korzystający z placów zabaw wiedzą, że tu również obowiązuje ścisły reżim sanitarny.
FlixBus otwiera przystanek w Zawidowie

FlixBus otwiera przystanek w Zawidowie

Życie
środa, 17 czerwca 2020, 08:44
Międzynarodowy przewoźnik autokarowy FlixBus uruchamia przystanek w Zawidowie, skąd będzie można dojechać autobusem m.in. do Wrocławia, Bydgoszczy, Gdańska, Torunia czy Sopotu. Pojazdy zatrzymywać się będą na dworcu PKS od 18 czerwca 2020 r.
Radio samochodowe / fot. KPP Zgorzelec

Samochodowy włamywacz zatrzymany

Życie
poniedziałek, 25 maja 2020, 10:49
39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego podejrzany jest o dwa włamania do samochodów na terenie Zawidowa. Mężczyzna kradł głównie wyposażenie pojazdów, dokumenty, pieniądze, a także biżuterię.
Liczba pożarów traw na terenie powiatu zgorzeleckiego stale rośnie.

Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

Życie
środa, 22 kwietnia 2020, 13:02
Wypalanie traw szkodzi – od lat alarmują ekolodzy, naukowcy, strażacy, a mimo to wiosną i jesienią każdego roku słyszymy o licznych pożarach łąk, pastwisk, nieużytków i trzcinowisk, które zostały świadomie wywołane przez ludzi.

Galerie (4)

Osoby (2)

Małgorzata Niedźwiecka i Piotr Kosewicz / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Piotr Kosewicz

Sportowiec
W 2017 r. w Mistrzostwach Polski w Białymstoku zajął 2. miejsce w rzucie dyskiem i 2. w pchnięciu kulą. Dzięki osiągniętym sukcesom został powołany do Reprezentacji Polski na rok 2018. Obecnie Piotr Kosewicz reprezentuje klub sportowy Start Wrocław.
Małgorzata Niedźwiecka i Piotr Kosewicz / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Małgorzata Niedźwiecka

Działacz społeczny
Mieszkanka Zawidowa, społecznik, nauczyciel wychowania fizycznego i trener Piotra Kosewicza. Od rozpoczęcia pracy w Szkole Podstawowej, a potem w Gimnazjum w Zawidowie jest bardzo aktywnie zaangażowana w działalność na rzecz sportu szkolnego.